Archiv starých článků (2006 – 2012)

Knihy do okresu Mladá Boleslav

1.7.2012
Všechny vesnice okresu Mladá Boleslav, do kterých šlo umístit knihy pro jejich čtenáře, obdržely čtyři až osm knih Šríly Prabhupády. Nejen do vesnic byly umístěny knihy, ale opět také všude, kde lidé čekají na ruzné služby. více..

Podzim – zima 2011

11.3.2012
Podzim a zima 2011 byly ve znamení Příbramského okresu. Okres je v rámci středočeského kraje nejrozlehlejším okresem a 3. největším okresem v rámci republiky. Počtem obyvatel 110 333 mu v rámci kraje patří 4. místo. více..

Léto 2011

5.1.2012
Knihovníci a knihovnice vesnických knihoven přebírají knihy pro své knihovny. Purušotama Kšetra prabhu – hlavní distributor programu Šástra Dána není odrazen, když knihovníky nezastihne v knihovně. více..

Knihovna mi dala Prabhupádu!

9.7.2011
Moje manželka, která je mi oddána, čte neustále, zejména všechny druhy společenských románu. Knihovnu v Prievidzi navštěvuje často, a její styl je takový, že když vběhne do knihovny, tak z ní do deseti minut vyběhne ven s taškou plnou knih. více..

Druhá část vesnic PRAHY VÝCHOD

9.5.2011
Jarem 2011 jsme ukončili distribuci knih do vesnických a maloměstských knihoven oblasti Praha-východ. Všechny zbylé knihovny Prahy východ obdržely, jako všechny knihovny, knihy Krišna 1, Krišna 2, Prabhupáda, Návraty a kuchařku. více..

Změna čísla účtu

25.4.2011
Dovolujeme si upozornit, že vzhledem ke změně legislativy v oblasti přispívatelských aktivit organizací, se mění číslo účtu programu Šástra Dána, fungující pod Centrem pro Védská studia. více..

Praha východ 1. část

5.12.2010
Od září jsme začali distribuovat knihy ve vesnicích a menších městech Prahy východ, a druhou polovinu Prahy východ dokončujeme nyní a během zimy. více..

Poslední třetina vesnic Benešovska

2.10.2010
Na Benešovsku obdrželo více než 70 menších, středních i větších knihoven knihy Šríly Prabhupády, a to každá knihovna v pruměru asi 6 knih. více..

Knihy na Benešovsku 2

9.7.2010
Druhá třetina ze všech obcí na Benešovsku již obdržela knihy do svých větších i menších knihoven. více..

Kuša dása

16.5.2010
Kuša prabhu je dlouhodobým podporovatelem programu Šástra Dána, jehož odhodlání v rozdávání knih Šríly Prabhupády by mělo být vzorem pro každého z nás.více..

Knihy na Benešovsku

30.3.2010
Tento článek programu Šástra Dána o distribuci knih do knihoven Benešovského okresu je prvním z mnoha dalších, které budou následovat. více..

Knihy v pojízdné knihovně

16.3.2010
Bibliobusy, neboli pojízdné knihovny, poskytují čtenářum automatizované knihovnické služby tam, kde není stálá pobočka MKP (Městská knihovna Praha).více..

Knihy na Slovácku

12.1.2010
Nový rok začal distribucí do knihoven na jižní Moravě. Městská knihovna v Kunovicích obdržela knihy Mahábhárata, Bhagavad Gítá, taková, jaká je, dále oba dva díly knihy Krišna, knihu Prabhupáda a Návraty. více..

Stojan v restauraci Govinda Palmovka

14.12.2009
V pořadí třetí stojan jsme umístili se svolením úžasného personálu ve vegetariánské restauraci Góvinda „Na Hrázi“ v Praze 6. více..

Stojan na knihy v Brandýse

7.12.2009
Vojtěch Huřík, oddaný z Brandýsa nad Labem, umístil další stojan na knihy v prostorách Brandýské zdravé výživy. více..

Knihy na filosofické fakultě

28.11.2009
V polovině listopadu tohoto roku jsme opět navštívili filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. více..

Návštěva městské knihovny v Praze

25.10.2009
Když jsme s programem Šástra Dána navštívili Městskou knihovnu na Mariánském náměstí v Praze 1, ptali jsme se záměrně na knihy, které jsme tam před několika lety umístili. více..

Kadeřnictví a BBT čítárna v jednom

23.9.2009
V kadeřnictví v Zelené ulici na Praze 6 se mužete nejen nechat profesionálně ostříhat, ale najdete tam také skříoku s knihami védské moudrosti o karmě, reinkarnaci a duchovním životě podle filozofie z dávné a moudré Indie. více..

Šástra Dána na „Esoterice“

18.7.2009
V červnu tohoto roku prezentoval program Šástra Dána své aktivity na veletrhu ESOTERIKA, který se konal na Holešovickém výstavišti. Výsledkem nebyla pouze informovanost kolemjdoucích, ale několik zajímavých kontaktu na lidi, kteří sympatizují s aktivitami hnutí Hare Krišna. více..

Změna čísla běžného účtu

19.6.2009
Dovolujeme si upozornit, že v zájmu zlepšení služeb programu Šástra Dána jsme změnili číslo stávajícího bankovního účtu. Nové číslo je také vedeno na Centrum pro védská studia, ale je vyhrazeno jen pro účely programu Šástra Dána. více..

Knihy BBT v knihovnách malých obcí

21.5.2009
S příchodem teplého počasí, na přelomu dubna a května tohoto roku, se programu Šástra Dána podařilo distribuovat sponzorované knihy Šríly Prabhupády do menších knihoven, kam se vždy těžko dostáváme. více..

Dopis programu Šástra Dána z věznice

6.3.2009
V tomto článku uvádíme dopis vězně Radovana Kubíčka z vazební věznice Plzeo – Bory, který začal praktikovat vědomí Krišny ve věznici více..

Kniha za krev III.

2.2.2009
Třetí a poslední nemocnice v Praze, která na svém transfuzním oddělení přijímá krev od dárcu krve, obdržela od programu Šástra Dána 120 knih s názvem Návraty.více..

Knihy v Armádě čR

14.1.2009
Třicet pět útvaru armády české republiky obdrželo do svých knihoven Bhagavad Gítu a Mahábháratu. Zasloužil se o to sponzorský program Šástra Dána a zejména jeho přispívatelé. více..

Shrnutí roku 2008

3.1.2009
Statistika knih, které byly distribuovány programem Šástra Dána v roce 2008 více..

Stojany na knihy – shrnutí roku 2008

22.12.2008
V článcích o stojanech na knihy pruběžně informujeme čtenáře o stavu rozdaných knih ze dvou stojanu, o které se stará program Šástra Dána. více..

Distribuce knih v Neratovicích

26.9.2008
Město Neratovice je menší město se 17.000 obyvateli, spíše by se dalo říci „paneláková vesnička“. Bhakta Danča zde v létě rozdával sponzorované knihy do čekáren veřejných institucí, a jak to probíhalo, nám řekl osobně. více..

Kniha za krev II.

30.8.2008
Další nemocnice, která pro své dárce krve obdržela knihy Šríly Prabhupády je Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. čtyřicet knih „Návraty“ a deset knih „Prabhupáda“ jsme po dohodě předali primářce Transfuzního oddělení této nemocnice spadající pod Prahu 10. více..

Stojan na knihy v restauraci Balaram

1.8.2008
Zájem o knihy malého typu stoupá. Lidé si v dnešní době také rádi vybírají věci sami a systémem jsou učeni k neosobnímu přístupu k životu a komunikaci. více..

Z cest Purušotamy Kšetry Prabhu

15.7.2008
Již máme několik zkušeností, kdy si lidé chtěli pořídit více knih o vědomí Krišny na základě toho, že si přečetli kousek knihy při čekání u svého holiče, nebo u své kadeřnice. více..

Kniha za krev !!!

13.6.2008
Program Šástra Dána navrhl transfuznímu oddělení Všeobecné Fakultní Nemocnice, sídlící na Karlově náměstí v Praze 2, že by jim poskytl knižní odměny pro jejich dárce. více..

Citace z čaitanya čaritámrity

12.5.2008
Osobní společníci čaitanji Maháprabhua po vyslechnutí těchto činností Rúpy a Sanátany Gosvámích říkali: „Co je úžasného pro toho, kdo obdržel Pánovu milost?“více..

Z dalších cest Purušottamy

24.4.2008
Po distribuci do středních škol v Praze začal Purušottama Kšetra prabhu distribuovat sponzorované knihy do čekáren a vzal to skutečně vážně. Zvážil, že distribuovat knihy autem je ekonomicky dost nákladné a také trávil dost času v dopravních zácpách. více..

Co je dobročinnost

1.4.2008
Krišna-bhakti neboli oddanost Krišnovi je přístupná každému, dokonce i těm nejníže postaveným lidem, jako jsou čandálové. Toto nařízení v učednické posloupnosti od Šrí Advaity a Nitjánandy Prabhua je tedy třeba následovat a šířit vědomí Krišny bez rozlišování po celém světě. více..

Stojan na knihy ve Varech

23.3.2008
Další stojan na knihy již distribuuje knihy v Karlových Varech. V tomto městě žije oddaná Krišny – Jana Špičková, která se po přečtení několika knih Šríly Prabhupády rozhodla pomáhat jiným lidem tak, že jim zase ona sama zprostředkuje tyto knihy.více..

Knihy v Dětských domovech

10.3.2008
Na začátku března tohoto roku zaslal Šástra Dána program knihy do čtyřiceti Dětských domovu. Instituce potvrdily přijetí Bhagavad Gíty, Cesty za poznáním a knihy Prabhupáda více..

Z práce distributoru

25.2.2008
Jeden z distributoru sponzorovaných knih, Purušotama Kšetra dás, distribuoval na začátku února tohoto roku knihy z nakladatelství Bhaktivedanta Book Thrust. Několik plných dní věnoval Purušotama návštěvám desítek středních škol v Praze.více..

Knihy BBT v českých věznicích

10.2.2008
Téměř všechny věznice české republiky obdržely na začátku února díky programu Šástra Dána tři knihy z nakladatelství BBT (Bhagavad-Gíta, Cesta za poznáním a Prabhupáda). více..

Šástra dána fotovideo

18.1.2008 více zde..

Fotogalerie 2007

Shrnutí roku 2007

31.12.2007
Za rok 2007 distribuoval program Šástra Dána 1006 knih. V následujících tabulkách jsou tyto knihy podrobně rozepsány včetně tabulky s přispívateli. Podrobnější informace naleznete v levém menu v oddělení naše práce. více..

Základní školy

10.12.2007
Začátkem prosince obdrželo několik desítek základních škol české republiky trojici knih, Mahábhárata, Skrytá Sláva Indie a Bhagavad-Gíta. Mandalí Bhadra prabhu se i při své náročné službě řízení restaurace Góvinda rozhodl zapojit do vánočního maratónu. více..

Distribuce knih do čekáren

24.11.2007
Za téměř dva roky fungování programu Šástra Dána začínají být pomalu, ale jistě, zaplněny vzdělávací instituce české republiky, jako jsou zejména městské a školní knihovny. Nyní pro tento program začíná distribuce do míst, která jsme doposud nechali stranou a věnovali jsme se zaploováním výše uvedených knihoven. více..

Knihy slavným osobnostem

24.11.2007
české celebrity, neboli slavné osobnosti filmu, hudby, divadla, umění, apod., mají jistý vliv na chování široké populace. Už v Bhagavad-Gítě je řečeno,“cokoli učiní slavná osobnost, běžní lidé následují“. více..

Děkovné dopisy z Vysokých škol

12.11.2007
Téměř všechny Vysoké školy české republiky dostaly nabídku knih BBT nakladatelství, které mohly obdržet do svých vysokoškolských knihoven zdarma od našeho sponzorského programu. A jaký je výsledek? více..

Pražské univerzity a knihy z BBT

1.11.2007
Distribuce Univerzitám všeobecně je ještě náročnější než v čajovnách, nebo? ne každá fakulta jednotlivé Univerzity má svoji knihovnu. A pokud ji má, ne vždy je přítomný vedoucí nebo ředitel univerzitní knihovny. více..

Další dva stojany na knihy

24.10.2007
Nedávno jsme umístili další dva stojany na knihy. První v restauraci Govinda, Soukenická ulice na Praze 1. Další stojan je od 18.10.07 v péči paní Jany, oddané Krišny žijící v severovýchodní části naší republiky – v Karviné. více..

Oris Erhuero

5.10.2007
Oris se narodil jedné nigerijské rodině v Londýně roku 1968 a v roce 1987 se odstěhoval do Spojených státu. Je slavným hercem a modelem. více..

Mimopražské Univerzity dostávají knihy

30.9.2007
Mimopražské Univerzity obdržely během minulých čtrnácti dnu od programu Šástra Dána knihy s védskou tématikou. Díky příspěvkum přispívatelu, kteří podpořili tuto činnost distribuce knih dávné Indie, si mohou studenti obdarovaných Univerzit po celé české republice vypujčit tyto knihy z jejich univerzitní knihovny. více..

Rozhovor s Hridajánandou Goswámím

16.9.2007
Ano, a všichni oddaní by se pro tohle měli povzbudit… jinými slovy, chceme být praktičtí. Naše práce pro Prabhupádu je pomoci tomuto světu a měli bychom tuto práci dělat. více..

Stojan na knihy v Přerově

20.8.2007
Další stojan na knihy je umístěn v centru města Přerova, v prodejně a bazaru hudebních CD. O nakupování a následné doploování knih do stojanu se stará Luděk Tvrdoo, oddaný Krišny žijící ve vesnici nedaleko Přerova, kam dojíždí do zaměstnání. více..

Dát Krišnu vojákum

13.8.2007
Aristide LaVay je voják v americké armádě a oddaný Krišny. Poprvé se setkal s Bhagavad-Gítou jako dítě. Od té doby pravidelně čte Šríla Prabhupádovy knihy a navštěvuje Iskonský chrám v Los Angeles. více..

Gunagrahi Gosvámí

7.8.2007
V červnu 2007 byla jatra v San Diegu poctěna návštěvou Jeho Svatosti Gunagrahiho Gosvámího. Reportér Šástra Dány byl následně požehnán možností natočit s Mahárádžem rozhovor. více..

Děkovné dopisy od institucí

29.7.2007
Přečtěte si některé další děkovné dopisy které nám přicházejí od institucí. Jejich poděkování patří zejména přispívatelum na tento program ŠÁSTRA DÁNA, protože jsou to právě oni, kdo sponzorují tyto věnované knihy. Patří jim všechna sláva.více..

Bhakti Purušottama Swámí o Šástra Dáně

14.7.2007
Jak jsme viděli v projekci, dáváte knihy i do kadeřnictví a do ruzných čekáren, a i když si lidé přečtou i jen jednu řádku, tak z toho mají velký prospěch. A není to jen v Indii, ale i v Americe – Los Angeles, San Diego, tam také běží tento program Šástra Dána. více..

Druhý stojan na knihy

25.6.2007
Tento článek obsahově navazuje na článek předchozí. V pořadí druhý stojan jsme instalovali v indickém obchudku GANGA na Koněvově ulici, v Praze na Žižkově.více..

První stojan na knihy

23.6.2007
Tento článek popisuje instalaci prvního stojanu na knihy, který je umístěn v prodejně zdravé výživy v centru města Vysoké Mýto. Štefan Bružek je oddaným Krišny již dlouhou dobu a rozhodl se vyrábět tyto stojany. více..

Knihy v pražských gymnáziích

10.6.2007
V období mezi 31.5. – 8.6.2007 jsme s programem Šástra dána navštívili téměř všechny Gymnázia v Praze s cílem umístit knihy z mezinárodního nakladatelství BBT do jejich školních knihoven. více..

Honzuv příběh

31.5.2007
V jednom z předchozích článku jsme slíbili, že uvedeme některé osoby, praktikující bhakti jógu, a kteří si svoji první knihu Šríly Prabhupády zapujčili právě v městské nebo školní knihovně. Jednou z těchto osob je Honza. více..

Rozdávání knih na jižní Moravě

7.5.2007
V městských knihovnách dáváme vždy tolik knih, kolik mohou zařadit do volného výběru, a jak jsme zjistili, mnoho knihoven musí nějakou tu starou knihu vyřadit, aby tu naši mohli zařadit. více..

Ocenění programu ŠÁSTRA DÁNA

15.4.2007
Z dopisu, které nám přicházejí vidíme, že mnoho oddaných a přátel Krišny oceouje a podporuje tento Šástra Dána program. Je to program oddaných Krišny, kteří nežijí přímo v chrámech hnutí Hare Krišna více..

Oběť u Pána Narasimhadeva

27.3.2007
Letošní Gaura – Purnima festival, slavený v chrámu ISKCON Mayapur, měl pro přispívatele Šástra dány zvláštní význam. Byla tam za ně provedena jagja (oběť) u Pána Narasimhadeva. více..

Jeho Svatost Niraodžana Svámí hovoří o rozdávání knih

1.3.2007
Nedávno jsem chytl takovou inspiraci. Byl zrovna druhý den meetingu rady GBC tohoto roku. Celý den jsem do toho byl ponořen, což pro mě není jednoduché. Takové meetingy mi úplně nesedí, ale tento druhý den bylo pouze jedno téma, a tím bylo rozdávání knih. více..

Stát se rupanugou

16.2.2007
Rozhodně není dobré psát literaturu pro peníze nebo dobrou pověst, ale psát knihy a publikovat je pro poučení všech lidí je skutečná služba Pánu. To byl názor Šríly Bhaktisidhánty Sarasvatího, který obzvláště svým žákum říkal, aby psali knihy.více..

Gymnázia v Praze

1.2.2007
Během ledna 2007 jsme se sponzorovanými knihami navštívili několik gymnázií v centru Prahy. Dostupnost našich knih je pro pražská gymnázia větší, než pro gymnázia v jiných částech republiky, ale stále většina gymnázií nevlastní naše knihy. více..

Kdo by měl kázat

26.1.2007
Ve vztahu ke svatému jménu jdeš příkladem v obou povinnostech, jednak svým chováním a také kázáním. Proto jsi duchovní učitel celého světa, a proto jsi nejpokročilejší oddaný na světě. více..

Shrnutí roku 2006

8.1.2007
Mnoho oddaných využilo příležitosti zapojit se do distribuce knih Šríly Prabhupády veřejným institucím. Zapojili se bui vlastními příspěvky na zaplacení těchto knih (což je velice duležité a stojí na tom celý tento program), nebo osobní distribucí těchto knih do samotných institucí. více..

Fotogalerie 2006

Mahadyuti Prabhu v Praze

17.12.2006
Šríla Prabhupáda, který je zakladatel – áčárya tohoto hnutí, zvláště doporučuje rozdávání knih. To je odříkání.Takže každý by se měl absorbovat v Prabhupádově misi, aby rozšířil vědomí Krišny co nejvíce, a speciálním zpusobem je rozdávání Prabhupádových knih. více..

Rozhovor se Šrílou Prabhupádou, 18. ledna 1974, Havaj

17.12.2006
Když vyděláte peníze, stanete se bhágjaván. Bhágjaván znamená…je to odvozeno ze slova bhagaván a bhaga znamená bohatství. Pokud někdo nevlastní tyto věci do takové míry jako Bhagaván, ale jen částečně, podle svého postavení, nazývá se bhágjaván. více..

Pražské čajovny dostávají knihy

17.12.2006
Během října a listopadu tohoto roku obdržela většina pražských čajoven knihy nakladatelství BBT, převážně tituly Zlatý Avatár, Nauka o seberealizaci a Božská příroda. více..

Přednáška na Ostravské Univerzitě

16.12.2006
Na konci listopadu probíhala na Ostravské Univerzitě přednáška s názvem „Praktický život ve vědomí Krišny“, kterou pro fakultu filosofie provedl Trilokátma dás. více..

Děkovný dopis z Gymnázia

5.11.2006
Nedávno jsme navštívili se sponzorovanými knihami gymnázium v Uherském Brodě na jižní Moravě. více..

Manažer a kazatel

19.10.2006
Vasudeva Krišna dás vzpomíná na svá léta jako manager v ruzných továrnách.více..

Dopis od Petra Bartoníka

5.9.2006
S velikým potěšením jsem si přečetl stránky projektu Šástra Dána v české republice. Nejvíce se mi líbilo oddělení „Citace“. Výroky duchovních mistru a významných a dlouholetých oddaných jsou velmi poučné a inspirující pro přátele a oddané Krišny. více..

Příběh s H.H. Bhaktitírthou Svámím

19.8.2006
Bhaktitírtha Svámí, který měl před přijetím sanjásu jméno Ghanašjám dás, rozdával v sedmdesátých letech knihy s Mahábuddhim prabhu. Jednou šli spolu na malou fakultu a tam zjistili, že je svátek. více..

Rozdávání na Moravě

18.8.2006
Nedávno jsme s programem Šástra Dána navštívili městské knihovny na střední Moravě, konkrétně v Olomouci, Novém Jičíně, Havlíčkově Brodě, ap., kde jsme zjistili, že většina osob ve vedoucích funkcích městských knihoven naše knihy zná a znají i restaurace GOVINDA. více..

Úvodní článek

17.8.2006
Drazí oddaní, přátelé Krišny a čtenáři knih Šríly Prabhupády. Rádi bychom Vás prostřednictvím následujících „Šástra Dána článku“ aktuálně informovali o novinkách v rozdávání knih veřejným institucím (v současnosti zejména městské a školní knihovny nebo čajovny). více..

Drazí oddaní a přátelé Krišny,

jak všichni dobře víte, součástí činností pražského chrámu je mimo jiné distribuce knih Šríly Prabhupády ostatním lidem v české republice, která zde probíhala již před samotným vznikem tohoto chrámu. více..