Distribuce knih v Neratovicích

26.9.2008

Město Neratovice je menší město se 17.000 obyvateli, spíše by se dalo říci „paneláková vesnička“. Bhakta Danča zde v létě rozdával sponzorované knihy do čekáren veřejných institucí, a jak to probíhalo, nám řekl osobně.

„V Neratovicích je pouze 13 kadeřnictví, a do osmi z nich se mi podařilo dát knihy pro čekající v čekárnách (většinou knihy Prabhupáda a Cesta za Poznáním). Využil jsem i zdejší Kodak Expres, kde lidé čekají na fotky, a také zdejší rehabilitační středisko, kde jsem věděl, že zdejší sestřička se zajímá o takzvaně duchovní věci. Když jsem viděl, jak byla ráda, když obdržela knihy od Šástra Dány pro její čekárnu, neváhal jsem, a přinesl jsem tam ještě knihy z mého domova s názvem Nauka o seberealizaci, Život pochází ze života a Gorakšja. Když už se tam jdou lidé rehabilitovat, tak ať se uzdraví i duchovně. Sestřička bez námitek souhlasila. Když vyšla nová kniha Návraty, oběhl jsem všechny instituce ještě dodatečně s touto novou knihou, a obohatil tak čekárny o tuto třetí knihu.
Jsem moc rád, že mi Krišna dopřál alespoň trochu té milosti z distribuce knih a pomohl mi vnést trochu vědomí Krišny lidu Neratovickému.“

Ocenění patří také všem, kteří přispívají na tyto sponzorované knihy. Bez jejich pomoci by žádný z rozdavačů sponzorovaných knih nemohl dávat knihy tak lehce a v takovém množství.