Správce stojanu na knihy

Vážení čtenáři,
zde je příležitost, jak se přímo zaměstnat ve službě rozdávání knih z mezinárodního nakladatelství BBT – stát se SPRÁVCE STOJANU NA KNIHY. Tento způsob distribuce knih může dělat osobně úplně každý. Kongregační oddaní v Los Angeles takto sami rozdají mnoho malých knih, aniž by si museli vyhradit dovolenou nebo jiné volno v zaměstnání a strávit jej distribucí knih v ulicích měst. Tento způsob je určen pro distribuci malých knih jako je např. Šrí Išopanišad, Královské poznání, Božská příroda, apd., které jsou uloženy v kovových stojanech, umístěných na veřejných místech jako jsou prodejny se zbožím různého druhu. Pokud sami nejste prodavači v nějaké prodejně, tak jistě znáte ve svém okolí ochotné prodavače, kteří alespoň znají naše knihy a kteří dohlídnou na stojan s knihami v jejich obchodě. To je důležitý bod – prodavači v prodejnách, kde je umístěn stojan s našimi knihami, by měli být alespoň příznivě nakloněni k hnutí Haré Krišna nebo oddaným.

Co obnáší stát se správcem stojanu na knihy?

  • Touha dostat více knih z nakladatelství BBT mezi širokou veřejnost
  • Znát ve svém okolí prodejnu nebo obchod (s jakýmkoli zbožím), a znát prodavače v tomto obchůdku (pokud sami nevlastníte prodejnu), který dohlídne na stojan
  • Ochota pravidelně doplňovat knihy do stojanu v prodejně

Jak stojan na knihy prakticky funguje?

Princip je takový, že lidé přijdou do těchto obchodů za nákupem a mají na očích naše knihy, které si mohou prohlídnout, vzít sebou domů a dát dobrovolný příspěvek do kasičky, která je součástí stojanu. V případě, že nevědí, zda si knihy mohou vzít či jen prohlídnout, prodavač jim vysvětlí, že za dobrovolný příspěvek nebo zdarma si knihy mohou vzít domů. Takto si knihy vezmou lidé, které toto téma zajímá. Oddaný, který je „správce stojanu na knihy“, musí ale v pravidelných intervalech navštěvovat prodejnu (pokud není sám prodavač), doplňovat odebrané knihy a vybírat kasičku s dobrovolnými příspěvky. Za tyto příspěvky spolu se svým příspěvkem může nakoupit další knihy z Centra pro védská studia od programu Šástra Dána (od tohoto programu získáte knihy za nižší ceny, neboť jsou určeny k dalším distributorským činnostem). Tyto knihy potom znovu doplní do stojanu v prodejně a tak v pravidelných intervalech (přibližně 1x za 14 dnů nebo za měsíc) doplňuje tyto knihy a stará se tak o distribuci těchto menších knih ve svém okolí.

Závěr

Nutno dodat, že tyto stojany s knihami Šríly Prabhupády by ve skutečnosti měli být všude k vidění. Když jdeme ulicemi, nebo obchodními pasážemi, nebo navštěvujeme obchody či soukromé a státní kanceláře, všude jsou k vidění nějaké reklamní letáky a časopisy ve stojanech vyčnívajících do ulice a nabízející tisíce příležitostí k dočasnému smyslovému požitku. Cestovní kanceláře, realitní kanceláře, reklamní agentury, a v podstatě každá obchodní či výrobní organizace jasně ví, jak přijít blíže k lidem, co udělat proto, aby se zviditelnili, a předbíhají tak v propagaci jeden druhého s vidinou zisku. Potom jdeme ulicemi měst a vidíme pouze spousty reklam na smyslový požitek. Tyto STOJANY NA KNIHY umožňují zviditelnit naše knihy širší veřejnosti a přijít s těmito knihami blíže k lidem. K tomu je ale potřeba právě těchto kongregačních oddaných, kteří žijí ve svých domovech se svým (v dnešní době nezbytným) zaměstnáním, a kteří vidí důležitost distribuce těchto knih.

Jak jednoduchý způsob rozdávání knih Šríly Prabhupády a získání jeho a Krišnovi milosti!!!

Děkujeme, že jste věnovali pozornost této nabídce. Doufáme, že shledáte tyto stojany na knihy jako pěkný způsob distribuce Šríla Prabhupádových knih a dychtivě vítáme Vaši účast. Velmi taky oceníme jakékoli nápady, podněty, připomínky, a také příspěvky na program Šástra Dána, který neustále umísťuje knihy z BBT do knihoven, škol, univerzit, apod. Kontaktujte nás prosím kdykoli.

Za Centrum pro védské studia
– program ŠÁSTRA DÁNA
Acyuta Gotra dás – kontakt