Poslední třetina vesnic Benešovska

2.10.2010

Program Šástra Dána dokončil distribuci knih na Benešovsku, resp. jižní část středočeského kraje. Nyní můžeme říci, že díky přispívatelům, kteří poslali a posílají finanční podporu na tento program, obdrželo více než 70 menších, středních i větších knihoven knihy Šríly Prabhupády, a to každá knihovna v průměru asi 6 knih. To je v průměru přibližně 420 umístěných knih. To je velký úspěch, protože takto se knihy dostaly i do míst, kam se naši cestující distributoři často nebo vůbec nedostanou. Mimo to se knihy rozdaly ve stejných městech a obcích i do kadeřnictví, různých salonů nebo také na pobočky oddělení Policie. Děkujeme tímto opakovaně všem, kdo podporují tento program distribuce knih Šríly Prabhupády.

Pro ty, kdo by chtěli také pravidelně nebo příležitostně přispět na tento program jakýkoli finanční příspěvek, zde je číslo účtu programu Šástra Dána: 670100-2205790447/6210.

Plán
Již nyní plánujeme a zařizujeme distribuci knih do další oblasti, a to do východní části středočeského kraje. Vyhledáváme  adresy knihoven, telefonujeme do úřadů malých obcí, kde zjišťujeme otevírací doby knihoven všech obcí a domlouváme návštěvy a předání knih. Tato část vyžaduje také mnoho času a energie, stejně jako samotná distribuce. Ale díky společnému úsilí a spolupráci mnoha oddaných Krišny se dějí velké věci v této distribuci sponzorované literatury.
Pro jakýkoli dotaz prosím pište nebo volejte.

Krsne matir astu.                                    
Váš tým programu Šástra Dána

A zde je několik fotografií z poslední distribuce na Benešovsku:


Knihovna Teplýšovice, 36 čtenářů, starosta obce byl na farmě i na padayátře.


Knihovna Postupice, 100 čtenářů.


Knihovna Popovice, 20 čtenářů, knihovnice. Starosta obce i knihovnice byli velmi přízniví k přijetí našich knih.


Knihovna Ostředek, 15 čtenářů, knihovnice u sebe doma.


Knihovna Mrač, 49 čtenářů.


Miličín, knihovna, 170 čtenářů.


Místní Knihovna Křečovice.


Knihovna Hvězdonice, 20 čtenářů.


Knihovna Kamberk, 30 čtenářů. Aby představil svoji misi, zachází někdy Purušotam ke knihovníkům do jejich domovů, a vysvětluje vše o knihách a poselství Šríly Prabhupády.


Obecní úřad Chotýšany. Pracovník přislibuje předání a zařazení knih do jejich obecní knihovny.


Obecní knihovna Chleby, jedna z nejmenších knihoven na Benešovsku, kde mají 6 registrovaných čtenářů (mimo občasné čtenáře). Proto do takových knihoven dáváme pouze dvě až tři knihy.


Knihovna Šetějovice, 20 čtenářů, manžel knihovnice (někdy je v malých vesnicích těžké najít a zastihnout knihovnici doma, tak knihy přebírá její manžel, který knihy předá)


Knihovna Zbořený Kostelec, paní knihovnice bere knihy pro jejích 13 registrovaných čtenářů (a další neregistrované).


Knihovna Vrchotovy Janovice, paní knihovnice přebírá doma knihy pro obecní knihovnu se 160ti čtenáři.


Knihovna Vracovice, 10 čtenářů, starosta obce přebírá knihy pro jejich vesnickou knihovnu.


Knihovna Třemošnice, 15 čtenářů. Obec, kde není Obecní úřad, ale je zde knihovna, jejíž knihovník pracuje ve stavebninách, kde jej Purušotam musel hledat. A nakonec našel :-)